fb pixel
Vyhledávání

13 důkazů, že je štěstí, že u nás nosí dárky Ježíšek

+ DALŠÍ 1 FOTKA

Ježíšek je totiž na rozdíl od amerického Santy neviditelný. Což kromě magické roviny přináší i praktické výhody. Pokusy implementovat do českých Vánoc napřed dědu Mráze a nyní Santa Clause naštěstí vesměs selhávají na plné čáře.

Elsa K.
Elsa K. 22.12.2017, 15:20
V podobě, ve které ho dnes známe se poprvé neobjevil v reklamě na Coca-colu, jak se někteří mylně domnívají, ale už o 16 let dříve. Červenobílého tlouštíka si svět zamiloval v reklamní kampani na nápoje firmy White Rock.

V Americe nechodí čerti. Jejich funkci ale evidentně občas suplují Santa Clausové, kteří ve více či méně podroušeném stavu berou vypsychované děti na klín a naslouchají jejich prosbám. Často ale i vřískotu.

Bodrý dědoušek v červenobílém ohozu bydlí buďto na Severním pólu, v Laponsku nebo na Měsíci. Odsud přilétá na saních tažených devíti létajícími soby. Do domu se spustí komínem (zřejmě je ‚vyfukovací‘), přistane v krbu, připravené punčochy naplní dárky, ty objemnější pohodí pod stromek a jede oblažovat další děti.

Jeho jméno vzniklo zkomoleninou holandského slova Sinterklaas, zkratky sousloví Sint Nicolaas neboli Svatý Mikuláš.

Ten náš chodí 5. prosince, připomíná biskupa a uklidňuje děti, ten americký (a kanadský) posedává před svátky v obchoďácích a občas děti, které mu sadističtí rodiče nacpou do klína, dokonale ztraumatizuje.

1. Tady nepomůže červený ani modrý balónek

2. Santa je úchyl

3. To si s tebou ještě vyřídím!

4. WTF?

5. Americké dvojče krále ze Zlatovlásky (Jiřího Holého) zakonzervované v lihu

6. Santo? Žiješ?

7. Santa s přebytkem testosteronu

8. Santu z hlavy jen tak nevyškrtnete

A tady máte dalších 9 nejvlivnějších fiktivních postav na světě.

Podobné články

Doporučujeme

Další články