Možná jste už v rámci své prokrastinace na Facebooku narazili na obrázek výškoměru na dívčí noze, který znázorňuje, jak krátká sukně predikuje její nositelku mezi buďto ctnostné děvy, nebo naopak – jemně řečeno – různou měrou bezmyšlenkovité provokatérky.
Šlo o školní projekt studentky grafického designu a ilustrace na univerzitě ve Vancouveru Rosey Lake. Zkoumala v něm nejen své názory a předsudky o ‚děvkoidních‘ ženách a naopak ženách, které se rozhodly svoji tělesnost zakrýt. „Kdysi jsem předpokládala, že všechny ženy, které nosí hidžáb, jsou utlačované, ctnostné a soudí každou ženu, která nevyjadřuje svoji sexualitu způsobem, který já shledávám vhodným,“ píše Rosea na svém blogu. „Ráda bych si myslela, že jsem teď otevřenější,“ dodává.
Její myšlenku reklamním stylem uchopila a rozprskla ještě víc do světa švýcarská organizace zaměřená na rovnoprávnost mužů a žen Terre des Femmes. Provokativní kampaň o nechtěné provokaci, kterou si muži přebírají po svém, poukazuje na to, že ženy jsou často vnímány jakožto sexuální objekty na základě toho, co nosí. Poselstvím kampaně je, abyste nesoudily ženy a jejich hodnotu podle šatů. Reklama, která ukazuje absurditu podobných předsudků, je dílem studentů Miami Ad School v německém Hamburku.
1. Říká si o to (povětšinou míněno znásilnění) krátkou sukní?
2. Nebo snad hloubkou svého výstřihu?
3. Případně výškou podpatků?
Anketa
Co myslíte vy? Dá se slušnost a vůbec hodnota ženy měřit podle délky sukně, hloubky výstřihu a výšky podpatků?
A dále můžete rozhodnout svým hlasem i v tomhle článku – Hlasujte: můžou si za anální znásilnění muži sami? Nebo si projděte těchto myšlenkově podnětných 8 důvodů, proč si ženy mohou za své znásilnění samy. Případně si zapište a zapamatujte 5 spolehlivých tipů, jak předejít znásilnění. Protože jaro už klepe na dveře a s ním i hříšné touhy!