Za tímto pozlátkem se však skrývá čisté zlo, lži, podvody a úlisné úskoky.
1. Koupeného kapříka pusťte zpět do řeky. Uděláte dobrý skutek
Máte na Vánoce nutkání udělat dobrý skutek, tak si od prodejce koupíte kapříka a pak ho s dětmi jdete pustit do nedaleké řeky, abyste jim ukázali, jak jste morálně na výši a jdete jim příkladem?
Jako gesto to je dobré, ale puštěný kapřík udělá pár temp a za chvíli lekne. Kapři z kádě jsou určeni k jídlu. Jsou vyhladovělí, omlácení, zbaveni slizu, a navíc naprosto vyčerpaní. Pokud je hodíte zpátky do řeky, tak to prostě nepřežijí. V lepším případě leknou do pár hodin. V tom horším se budou trápit i několik týdnů či měsíců, než doplavou do milosrdné náruče smrti nebo kormorána.
2. Když se postíte, uvidíte zlaté prasátko
Už jste ho někdy někdo viděl? Samozřejmě, že ne. Je to podvod. Zlaté prasátko má symbolizovat hojnost do budoucna. Celá ta šaškárna s půstem a prasátkem znamená něco ve stylu, že když si teď odepřete jídlo, budete ho mít v budoucnu spoustu.
Nicméně dnešní pojetí půstu znamená, že si člověk nedá oběd a k večeři se napere kaprem a bramborovým salátem. To je půst jak stehno.
Pokud se postíte dejme tomu měsíc, tak možná z hladu budete mít halucinace a třeba to zlaté prasátko uvidíte. Pak umřete.
3. Jmelí
Keltští druidové jmelí považovali za posvátné, jelikož si udrželo celou zimu hezkou zelenou barvu. Ve skutečnosti to je jenom parazit, který roste na stromech.
Z nějakého důvodu se stalo jedním ze symbolů Vánoc, takže se prodejci můžou přetrhnout, a navíc ho mnozí vánočně nastříkají zlatým nebo stříbrným sprejem. To má totiž logiku. Takhle si to keltští druidové představovali.
Podle tradice vám polibek pod jmelím přinese lásku. Ano, je to taková hezká tradice, trošku na hlavu. Pokud se máte totiž pod jmelím s kým políbit, tak tu lásku už máte. No a pokud lásku nemáte a chcete ji, tak se zase pro změnu nemáte s kým políbit.
4. Ježíšek nosí dárky
Největší lež a podvod na dětech. Ježíšek žádné dárky nenosí. Dárky kupují rodiče. Jak by mohl Ježíšek nosit dárky. Pokud vůbec existoval, je dávno mrtvý. Sice se traduje, že vstal z mrtvých, ale to bylo jen zbožné přání několika pomatenců, kteří toto zanesli do Bible a několik důvěřivců jim skočilo na špek. Byl to v podstatě první hoax.
5. Vánoce jsou svátky klidu a pohody
Kdo tohle prohlásil? Byl ten dotyčný vůbec někdy o Vánocích venku? Vánoce jsou jedny z nejnáročnějších svátků jak fyzicky, tak i psychicky. Začíná to předvánočním úklidem, pak aby se člověk ztrhal při shánění dárků, které se samozřejmě samy nezabalí, následuje pečení cukroví, smažení kapra, dělání salátu, zdobení stromečku, nekonečné rodinné návštěvy, mezi kterými je pokaždé nějaký ožralý příbuzný, který nabyl dojmu, jak je vtipný, ale není.
Nesmíme zapomínat ani na montování dárků, zjišťování, jak fungují, zjišťování, proč nefungují, zjišťování podmínek reklamace dárků, které nefungují, Tři oříšky pro Popelku, půlnoční mše v kose v přeplněném kostele, ve městě chaos, zácpy, autonehody a tak dále. Kde je ta proklamovaná pohoda a klid?
A TADY se dozvíte 9 důvodů, proč normální lidé nemohou mít rádi Vánoce.