Za to vše samozřejmě může celoevropská ekonomická situace, kdy pod tíhou událostí typu cpaní peněz zbídačenému Řecku nebo dotací na nové kabelky Angely Merklové, ubývají prostředky pro nakopnutí ekonomiky. Ačkoliv meziročně vykazuje ekonomika Evropské unie růst necelé dvě procenta, je to pořád málo.
Nyní se nám snad konečně začalo blýskat na lepší časy. Vlna imigrantů tu ekonomiku nakopne a všem nám bude lépe.
1. Vládní výdaje
Většina ekonomicky nevzdělaných buranů si tak maximálně zlostně odplivne, neboť se bude utápět v pocitu beznaděje a vzteku, jelikož nabude dojmu, že z jejich daní se budou platit ti čmoudi a jak k tomu přijdou naše bílé a čisté nemocné děti, na které musíme sbírat, my chudáci, víčka.
Inu, tento pohled je z ekonomického hlediska značně krátkozraký. Vládní výdaje do situace kolem imigrantů ekonomiku oživí (alespoň krátkodobě). Přibude pracovních příležitostí, jako je ostraha hranic, ostraha uprchlického tábora, rozdělovač imigrantů, odsunovač imigrantů, vítač imigrantů, sluníčkář a hlavně pracovník v některých příspěvkových organizacích.
2. Prodej národních vlajek
Příliv imigrantů začíná mít blahý vliv na vlastenectví. Pokud se bavíme konkrétně o České republice, najednou je každý hrdý Čech, který chce zachovat českou kulturu svým potomkům. Akutní vlastenectví má za následek nebývalý rozmach na poli prodeje vlajek. Vlajkáři si mnou ruce. Navíc ten trend bude rostoucí. Pokud bude nálada ve společnosti pokračovat, mohou se prodejci vlajek těšit, jelikož zanedlouho se vedle vlajek s trikolorou budou prodávat ve velkém rovněž vlajky se svastikou.
3. Gumové čluny
Průmysl gumových člunů zažívá nyní nebývalý boom. Jednorázové gumové čluny pro více osob jdou na dračku jako nikdy. Tento trh značně narůstá a kumuluje velké množství peněz, které posléze vypouští dál do dalších pater ekonomiky, čímž ji samozřejmě oživuje.
4. Převaděčství
Obor převaděčství je nyní nejrychleji rostoucím odvětvím v oblasti profesí. Je důležité, aby si státní aparáty nenechaly ujet vlak a zařadily obor převaděčství do seznamu studijních oborů středních škol, popřípadě rovnou zavedly převaděčské učiliště.
Byla by to jistě investice do budoucna, jelikož kdo tuto šanci chytne za pačesy jako první, stane se převaděčskou velmocí. Tím pádem i bohatou zemí.
5. Pracovní síla
Pro všechny podnikatele a majitelé například stavebních firem se všude po Evropě válí levná pracovní síla. Otázkou sice je, jakou mají imigranti pracovní morálku, ale v tom velkém množství se jistě nějaký ten pracant najde. A pracant, který není v žádných odborech, neumí jazyk, takže si na vás nemůže stěžovat a hlavně mu nakonec nemusíte zaplatit. Stačí ho naložit na korbu a odvést zpátky do tábora.
Levná pracovní síla umožní firmám prosperitu, více práce, více zakázek, větší obrat a tím pádem i větší odvod na daních. HDP taktéž půjde nahoru.
6. Kultura
Je sice krajně neobvyklé, aby jedním z tahounů ekonomiky byla kultura, ale je to tak. Díky přílivu imigrantů roste ve společnosti napětí a lidé mají o to větší potřebu se jít bavit. Vlastenecké umění dneska táhne a například kapela Ortel zaznamenala meziroční růst, o kterém se jiné firmě či zemi ani nezdálo.
A TADY se můžete podívat, co se stane, až naší zem zaplaví imigranti