fb pixel
Vyhledávání

7 důvodů, proč vás na sociálních sítích lajkují sexy holky

Jestli už předem tušíte, že to není kvůli vašemu vzhledu nebo inteligenci, jste na dobré stopě. Skutečnost je ale ještě o dost zákeřnější – chtějí se vám dostat do peněženky!

Václav Rybář
Václav Rybář 14.10.2015, 17:50

Instagram před časem nadělil svým uživatelům ‚malé překvapení‘. Vymetl jim z profilů spamboty. Dobrý úmysl ale samozřejmě vydláždil cestu až do pekla, protože v důsledku zakázání milionů falešných uživatelských účtů zmizeli uživatelům fanoušci. Celebrity přišly o celé miliony duší, běžní uživatelé spíš o tisíce. A samozřejmě z toho byli všichni naštvaní a chtěli by své fanoušky zpátky.

Nechápou, že šlo jen o zlomyslné kusy kódu, pijavice, které se k profilu přisály, aby mohly tu a tam poslat nějakou tu zprávu o zaručeném přivýdělku nebo zvětšení penisu. Jenže čísla jsou čísla a nikdo se nechce probudit a zjistit, že místo dvou milionů fanoušků má jen tři sta tisíc!

Bieber tak už rázem bebyl nejoblíbenějším instagramistou a v novém žebříčku reálných fanoušků musel uvolnit trůn Kim Kardashian. Některým se ego už nezahojí, jak dokázal třeba hiphoper Ma$e. Jakmile zjistil, že má ve skutečnosti jen desetinu fanoušků, pro jistotu svůj účet zrušil.

Spamboti samozřejmě existují i na Facebooku a Twitteru, ale nikdo s nimi zatím nezatočil tak jako Instagram. Síť to samozřejmě raní, protože desítky tisíc lidí teď svoje ochromené profily ruší. Pro zdraví samotné sociální sítě je to ale přínosné, protože ke spambotovi se lze dostat dvěma způsoby – buď jste celebrita a spambot se na vás přisaje, protože už tak máte hodně reálných uživatelů a vaše příspěvky mají vysokou míru sdílení/lajků, jste tedy potenciálně zajímavým terčem. A nebo? A nebo jste si je koupili. Je veřejným tajemstvím, že si fanoušky můžete koupit – na Facebooku, Twitteru, YouTube, Instagramu. Překupníci vám nabídnou tzv. farmy fanoušků podle zadání. Chcete za deset dolarů tisíc fanoušků české národnosti? Máte je mít. Nikdo vám ale neřekne, že nejde o reálné lidi. Jsou to spamboti, náhodně vygenerované profily, které nespí, nejedí a pořád vás sledují. Žijí v cloudu a sem tam něco okomentují a v horším případě připojí i komerční sdělení. Instagram jim už zatnul tipec, takže aktuální počty followerů konečně ukazují reálná čísla. A tohle zrcadlo se samozřejmě spoustě uživatelů (zejména těm, co si fanoušky nakupovali) pranic nelíbí.

A jak vlastně takového spambota poznat?

1. Vypadá jako opravdu sexy baba

sexybaba

Profily spambotů jsou často polepeny fotkami hezkých, anonymních holek (často i těch, které samy lajkují, což může vést k zajímavému dejá vu). Cílem je samozřejmě útočit na vaše ego. Tahle sexy holka že mne sleduje? Mnozí uživatelé tak spambota ochotně kontaktují, čímž mu potvrdí, že lajkoval skutečně živého člověka a nikoliv dalšího spambota. Další fází je pak samozřejmě útok a snaha dostat z vás veškeré možné údaje.

2. Jeho jméno je nevyslovitelné a nezapamatovatelné

botik

Spambot se málokdy jmenuje jako normální člověk. Chytřejší verze se sice snaží vygenerovat jména z dostupných adresářů, ale často se s tím autoři nemažou. Spamboti se totiž musí rozmnožovat samostatně, a tak se často jména generují od boku. Prsatá bruneta se pak nejmenuje Rachel, ale třeba tere54575241214.

3. O jeho minulosti toho zjistíte asi tolik, co o postavách Stevena Seagala

seagal

Spamboti nejsou žádní literáti a nemají čas vyplňovat počty dětí, akademické tituly a seznam oblíbených restaurací. Jejich biografie tedy často zeje prázdnotou, což by pro vás mohlo být jedním z vodítek, že se jedná o černého pasažéra.

4. Chce, abyste se mu vyzpovídali

confess

Ahoj, pověz mi něco o sobě. Kdy jste tuhle hlášku naposledy slyšeli? V mateřské školce, kostele nebo na srazu anonymních alkoholiků. V každém případě vám ji nesdělovala krásná holka. Myslí to upřímně? To zjistíte, jakmile po několika otázkách zabrousí druhá strana k tomu, zda jste spokojeni s velikostí svého přirození, jakou značku spodního prádla používáte nebo jestli máte kreditku od té a té společnosti.

5. Jeho čeština nebo angličtina připomíná africké tajemníky z mailových spamů

engrish

Jak by taky ne, vždyť jde vlastně o příbuzné. Spamboti ovšem často útočí v kratších větách a používají internetový slang, takže je mnohdy těžké odhadnout, zda jde skutečně o robota, nebo jen teenagerku, pro kterou je rodný jazyk příliš punk. Hi r u alone? Me happy, me want to know u! Give me ur number. I want 2 send u nudes.

6. Pošle vám sexy obrázky, ale jedině na mobil

sextg

Pro spambota je samozřejmě důležité se dostat k vašim údajům. Jméno je za bod, telefonní číslo za padesát, adresa za sto, číslo účtu za tisíc. Spamboti jsou jako včelky a přelétávají z jednoho profilu na druhý, hledajíce v milionech lajkovaných profilů nějakého toho nešťastníka. Všechno ukládají do ‚datových pláství‘, kde si to jejich páníčci dřív nebo později vyzvednou, aby pak mohli celou databázi prodat dalším spamerům.

7. Nabídne vám zvětšovač penisu, jmění za práci z domova a slevové kupóny

enlarg

Spamboti často jenom odvádí špinavou práci a snaží se z vás vymámit data, která pak přeprodají dál. Někteří jsou ale aktivní a rovnou vám v rámci příjemné konverzace nabídnou úžasné příležitosti. Samozřejmě je potřeba si je na nějakém pofiderním linku objednat. Klikněte a už se vám do počítače stěhuje další havěť.

Ä jako by toho nebylo málo, tak na závěr ještě 16 krutě trefných ilustrací o tom, jak nás Facebook požírá zevnitř.

Podobné články

Doporučujeme

Další články