fb pixel
Vyhledávání

8 osvědčených rad, jak se stát pravým internetovým hrdinou

Jelikož jsou hrdinů plné hřbitovy, přesunuli se ti přeživší do virtuálního světa internetů, diskuzí facebooků a podobně. Moderní hrdina již nechodí do ulic konat dobro, ale uchýlil se do anonymního prostředí světa internetu, kde pilně operuje.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 31.8.2018, 09:50

K tomu, abyste se stali internetovým hrdinou, nepotřebujete sílu, nadpřirozené schopnosti ani přihřátý latexový obleček. Internetovým hrdinou se může stát každý. Stačí k tomu počítač, přístup na internet, chatrná gramatika, spousta prázdných argumentů a slovník vulgarit.

1. Slovně napadejte, co to dá

Nebojte se v diskuzi poslat někoho do prdele jenom proto, že vám vyvrátí nějakou vaši tezi. Ostatně vy víte svoje a nepotřebujete se donekonečna dohadovat s nějakým chytrolínem, který vás zahltí odkazy na nějaké vědecky doložené skutečnosti.

2. Vyhrožujte

Pamatujte, že internet snese všechno. Pokud s vámi někdo nesouhlasí a má blbý kecy, potažmo si dovolí napadnout váš intelekt, nebojte se dotyčnému vyhrožovat. Jste neduživý chcípáček, kterého by přepralo i morče? Nevadí, na internetu můžete být děsná korba. Důležité je budovat si ten respekt tak nějak od začátku a hlavně s precizností. Jestliže vám například pan Roman z Chebu vysvětluje, že vaše názory nikoho nezajímají a že jste hlupák, napište mu jednoduše: „Romane, Cheb je malé město. Znám tam pár lidí a věř, že není problém tě tam najít a pak už jenom můžu napsat, že nehody se stávají“. Vůbec nevadí, že nemáte tušení, jestli Cheb je v České republice anebo v Polsku. Důležité je mít v zásobě spoustu imaginárních známých, kteří vypátrají kohokoliv.

3. NEZAPOMÍNEJTE NA CAPSLOCK

Tím, že budete psát výhradně velkými písmeny, dáte svému tvrzení dostatečnou váhu. Pokud navíc budete psát velkými písmeny, dáte zapomenout na možnost, že jste malý člověk s malým penisem. Capslockem se vám otevírá doposud nepoznaný svět, kde vám všichni budou zobat z ruky a budou vás obdivovat.

4. Kašlete na pravopis

Vy jste totiž rebel, co se nenechá svázat diktátem pravopisného fašismu. Chatrným pravopisem navíc dáte na odiv svou kreativitu a podtrhnete tím své myšlenky, které jsou dechberoucí. Možná se vás několik zpátečníků pokusí rozhodit tím, že na vaše pravopisné hrubky upozorní, ale vy se nesmíte nechat dát. Tady nejste ve škole. Tady jste na internetu. Kdokoliv, kdo napadne váš pravopis, je ksindl a vy máte spoustu přátel v jeho městě, které je malé a nehody se stávají.

5. Argumentační berlička

Může se stát (v opravdu velmi výjimečných případech, kdy nepomůžou ani známí z Chebu), že vám dojdou argumenty. Jste přeci jenom člověk a tu slabší chvilku si můžete vybrat kdykoliv. V tom případě se nebojte nazvat svého argumentačního rivala ovčanem. Tím je řečeno vše. Tím jste ho pasovali do role ovce ve stádu, která pouze papouškuje, co jí řeknou, a vy jste ten, co to všechno prohlédl a ví, že je to jinak. Takovému protivníkovi jste vzali vítr z plachet a už se na nic nezmůže. Teď už jenom bezvládně leží na zemi a vy do něho můžete v poklidu kopat.

6. Už by s tím měl někdo něco udělat

Tato věta lze použít do jakékoliv diskuze na jakékoliv téma. Zní dostatečně rozhořčeně a tvrďácky na to, abyste dokázali, že toto téma myslíte vážně a zároveň vám dává prostor pro případné kličky, kdy se vás někdo zeptá, co konkrétně a kdo konkrétně by s tím měl dělat. Samozřejmě, že nemáte ponětí, jak by se tato věc dala řešit, ale věříte svému srdíčku, které vám napovídá, že takhle to už dál nejde.

Hledat problémy, ale nevědět, jak je řešit, to je práce pravého internetového hrdiny. Když si někdo dovolí podat návrh, jak by se to dalo řešit, který se neslučuje s vaším přesvědčením, zadupejte dotyčného virtuálně do země. Když se kácí les, padají třísky.

7. Donášejte

Nebojte se naprášit nějakou nevhodnou diskuzi. Na facebooku pro to máte dokonce tlačítko. Pokud narazíte na skupinu, která například nepomlouvá cikány, ihned tuto podezřelou skupinu nahlaste. Udavačů není nikdy dost a vy, jakožto internetoví hrdinové, máte podobné věci v popisu práce. Pamatujte, že internetovým hrdinou se člověk nerodí. Tím se musí stát. Tu výsadu si musíte zasloužit.

8. Pište bez diakritiky

Není čas řešit diakritiku, když řešíte důležité věci. Diakritika zpomaluje a je to kotva, která nedovolí té lodi jménem revoluce vyplout z přístavu.

Souhrn:

Jelikož víme, že internetoví hrdinové nebývají příliš bystří, napíšeme jim takové menší resumé, aby netápali a byli v obraze. Uvedeme si to na příkladu. Nacházíte se v diskusi pod článkem, který pojednává o vojenském konfliktu na Ukrajině.

Jako první svůj zápis jste napsali: „UZ BY Z TIM MNEL NEKDO NECO DELAT“

Následovalo několik upozornění, že ve svém příspěvku máte gramatické chyby. Vaše reakce:

„VI DEBILY TADY VŮBEC NEJDE O PRAVOPIS VY OVCANI. TADY JDE O TO ZE AMICI DIKTUJI EVROPSKI UNIJI CO MA DELAT OSLABI EVROPU NASIPOU SEM IMIGRANTY A PAK NAS ZABEROU KVULI ROPE. JE TO VSECHNO POD TAKTOVKOU CIA“

Jestliže si i potom někdo dovolí s vámi nesouhlasit, vyhrožujte mu přesdržkou a prozraďte mu, že si ho najdete.

Od nás to je vše a přejeme vám na internetech hodně štěstí a úspěchů. Svět hrdiny potřebuje.

A zde se dozvíte, že za jediný teroristický útok ve Visegrádské čtyřce mohl český senior.

Podobné články

Doporučujeme

Další články