Index superstar se tak díky Tereze zvýšil na 17, což řadí Českou republiku ve světě na první místo v počtu superstar na hlavu. Do indexu se totiž započítávají i vítězové soutěží Hlas, Československo má talent nebo třeba Xfaktor.
Žádný jiný stát na světě se nemůže pochlubit takovou kadencí superstar, jakou máme my. Vždyť jedna superstar připadá na šest obyvatel. To znamená, že pokud byste vedle sebe seřadili šest obyvatel ČR, jeden z těch obyvatel by byl superstar.
Vysoká koncentrace superstar však není jen o prestiži. Poměr superstar v populaci má přímý vliv na HDP a je rovněž jedním z nástrojů monetární politiky ČNB.
„Máme možnost měnit cenovou hladinu tím, že do oběhu přidáváme superstar. Čím více superstar do oběhu vypustíme, tím se bude cenová hladina zvyšovat. Je to taková naše berlička při práci řízení inflace,“ potvrdil Evžen Kukla, tiskový mluvčí České národní banky.
Ačkoliv se jistě běžný laik zvyšování cenové hladiny obává, ve skutečnosti je řízená mírná inflace ze strany národní banky běžný jev, který reaguje na ekonomiku a ozdravuje tak prostředí.
Superstar tak přispívá k ekonomickému zdravení celé České republiky. Samozřejmě, že samotná superstar postupem času devalvuje, nicméně ČNB nepracuje jen se superstar. Česká miss nebo i Český slavík pomáhají ekonomice. U Českého slavíka je to trochu složitější, jelikož ten je už přes dvě stě let stejný (Karel Gott, poznámka redakce), nicméně i četnost jednoho konkrétního slavíka může mít pozitivní vliv na monetární politiku ČNB.
Finanční analytici již od pondělí zaznamenávají drobné výkyvy české koruny k euru a dolaru, což by podle odborníků nemělo být delší než jeden týden. Do týdne se totiž nová superstar zařadí k zapomenutým ostatním superstar a ČNB bude opět vyhlížet další pěveckou soutěž.
A tady zjistíte, Česko má novou Miss a opět to nikoho nezajímá.