Mafián
Irčan Hogan byl oporou podsvětí Twin Cities. Jeho podnik Green Lantern v centru města sloužil bankovním lupičům, pašerákům, kasařům a všemožným zločincům – pral jejich peníze. Byl odborníkem na urovnávání malicherných sporů, na to, aby se mu spory nevymkly z rukou, a podle novin také na to, aby udržoval „přílišné horko mimo město“.
To z něj dělalo přítele mnoha zločinců, ale i obyčejných lidí. Jakkoli byl „křivý“ a jeho činy nelegální, vystupoval vlastně jako neoficiální policejní šéf, který se snažil zabránit tomu, aby se Minneapolis a St. Paul staly stejně krvavými a nebezpečnými městy jako Chicago.
Robin Hood
Hogan i policie se snažili zajistit, aby gangsteři byli v Twin Cities (dvou zmíněných městech) v bezpečí, dokud budou páchat své nejhorší zločiny za hranicemi města. Díky tomuto postavení získal více přátel než nepřátel. Noviny psaly, že „jeho slovo prý bylo ‚stejně dobré jako zlatý dluhopis‘,“ a „pro řadu lidí byl něco jako Robin Hood“.
Rozzlobilo to však také mnoho mafiánů, kterým vadilo, že drží nadvládu nad městem. Policie spekulovala, že za jeho vraždou mohl stát někdo z jeho vlastních spolupracovníků.
Nejnovější forma zabíjení výbušninami
Jak den po Hoganově smrti napsaly noviny, bomby v autech byly „nejnovější formou zabíjení výbušninami“. Vražednou technologií, kterou zdokonalili newyorští gangsteři a pašeráci.
Ve skutečnosti byl Hogan jedním z prvních lidí, kteří zemřeli při výbuchu bomby v autě. Využívání výbušnin ve vozidlech se totiž jako mafiánský způsob zabíjení ujal primárně až ve druhé polovině 20. století.
Zdroj: History, Wikipedia