Get Back
Mal je mimo jiné jednou z ústředních postav nedávno vydaného dokumentu Petera Jacksona „Get Back“, pochopitelně až po legendární čtveřici liverpoolských hudebníků, na něž se dokument zaměřuje. Kdykoli bylo něco potřeba, ozvalo se jen: „Mal!“ a ochotný Mal Evans se dal do práce.
Je jedno, jestli Beatles zrovna potřebovali víc čaje a toastů, zapsat text nových písní či použít kovadlinu k nahrání písně Maxwell’s Silver Hammer, Mal to vždy zařídil. Byl totiž road manažerem Beatles již od roku 1963, tedy od úplných začátků kapely.
„Bratr Malcolm“
Když v roce 1966 přestali Beatles koncertovat, stal se i jejich osobním asistentem a všudypřítomným pomocníkem. Byl to také Mal, kdo musel držet na uzdě policii Saville Row, když se na střeše studia rozjel jeden z nejslavnějších koncertů všech dob – poslední živé vystoupení Beatles.
Evans také informoval fanoušky o dění v životě skupiny svými deníkovými zápisky v oficiálním fanouškovském časopise The Beatles Book. Dokonce se objevil jako jeden z čarodějů v televizním speciálu skupiny „Magical Mystery Tour“. Když Paul McCartney napsal novou píseň „Let It Be“, návrh textu obsahoval zmínku o „bratru Malcolmovi“.
Pád
Na otázku, kdo z Beatles je jeho nejoblíbenější, odpovídal Mal standardně: „Kterýkoli z nich se ke mně zrovna choval hezky.“ Velice přátelská postava Mala Evanse, tak jak jej známe z nového třídílného dokumentu, se však zdá být v rozporu s tím, jak Mal o několik let později zemřel.
Dne 5. ledna roku 1976 byl totiž Mal Evans zastřelen policisty losangeleské policie ve svém domě poté, co se policistům postavil s puškou v ruce. Následně se zjistilo, že šlo pouze o vzduchovku. Evansovi bylo pouhých 40 let.
Poté, co se Beatles na konci roku 1969 oficiálně rozpadli, se Mal Evans nadále podílel na produkci umělců společnosti Apple, například Jackieho Lomaxe. Když vedení společnosti Apple převzal nechvalně proslulý obchodník Allen Klein, byl Mal propuštěn. Klein si totiž stěžoval Lennonovi, že si Aspinall a Evans „žijí jako králové, jako zas*aní císaři.“ Evans byl ovšem později znovu přijat do funkce, neboť si Paul McCartney, Ringo Starr a George Harrison na jeho vyhazov stěžovali.
Zdroj: RadioX, Wikipedia