Transkontinentální linka
V roce 1861 společnost Western Union dokončila první transkontinentální telegrafní linku napříč Spojenými státy. O pět let později byla vybudována první úspěšná stálá linka přes Atlantický oceán a do konce století byly telegrafní systémy zavedeny v Africe, Asii a Austrálii.
Vzhledem k tomu, že telegrafní společnosti obvykle účtovaly za slovo, staly se telegramy známé svou velice stručnou prózou – ať už obsahovaly radostné či smutné zprávy. Slovo „stop“, které bylo zdarma, se používalo místo tečky, za kterou se platilo.
20. století
V roce 1933 zavedla společnost Western Union zpívající telegramy. Během druhé světové války se Američané začali obávat pohledu na kurýry Western Union, neboť armáda používala telegramy k informování rodin o úmrtí vojáků.
V průběhu 20. století byly telegrafní zprávy z velké části nahrazeny levnými dálkovými telefonnímu službami, faxy a elektronickou poštou. Společnost Western Union doručila svůj poslední telegram v lednu roku 2006.
Samuel Morse
Sám vynálezce prvního prakticky použitelného elektrického telegrafu, který představil v železárnách v New Jersey, se stal díky svému vynálezu slavným a uznávaným člověkem. V roce 1850 navštívil Morse Kodaňské Thorvaldsenské muzeum a setkal se i s králem Frederikem VII.
Samuel Morse zemřel 2. dubna roku 1872 ve věku 80 let v New Yorku jako velmi bohatý a slavný člověk a byl pohřben na hřbitově v Brooklynu. Za svůj prvotřídní vynález získal Morse kromě slávy i několik prestižních ocenění a vyznamenání. Jeho vynález se stal jedním z největších v 19. století a Morse si poměrně rychle našel své nesmazatelné místo v amerických i světových dějinách.
Zdroj: History, Wikipedia