fb pixel
Vyhledávání

GLOSA: Lewis Hamilton udělal ze svého buldoka vegana a internet může zešílet

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Zatímco svět pustoší zabijácká chřipka, v největší západní demokracii probíhá revoluce, nám v červenci mrznou zadky a Sibiř hoří… jedním z hlavních témat tohoto týdne se ukázal bý buldok Roscoe, kterého jeho páníček, pilot F1 Lewis Hamilton, předělal na vegana. Ach. Můj. BOŽE!

Jan Studnička
Jan Studnička 9.7.2020, 12:44

Buldok vegan

Vypadá to, že okurková sezóna udeřila ve velkém, apokalypsa neaopakalypsa. Podívejme se na to, jak málo stačí, aby internet zase jednou vybuchl v záchvatu hněvu. A jako obvykle je spravedlnost na obou stranách.

Lewis Hamilton, pilot F1, se rozhodl vést svého psa k veganství. Na to konto se rozhořel spor na sociálních sítích, kdy na jedné straně jsou lidé, kteří třeba jenom vznesou poznámku, že možná není fér nutit psa do veganské stravy, když se o tom samo zvíře nemůže rozhodnout, avšak v očích protikomentujících už jsou z nich ortodoxní masožravci, kteří se steakem vstávají i uléhají a používají slova jako “soyboy” nebo “alfa”.

A na druhé straně je to... vlastně dost podobné. Někdo si může prostě jenom říct, že když to tomu psovi nevadí, tak není na veganské stravě nic špatného, zvlášť, když vezmeme v úvahu, že buldok-bíložravec pak dělá pro záchranu planety víc než kdejaký uvědomělý občan. Ale optikou protistrany jsou z diskutujících tohoto názoru nich hysterická genderfluidní zájmena, která volají po rušení veškerého průmyslu, chtějí omezovat porodnost a omeletu považují za masový hrob s bramborami. (Hehe, masový.)

Když je pes planeta

Sám Hamilton by možná mohl mít oplétačky se zákonem, protože, jak upozorňuje Daniella Dos Santos, šéfka Britské asociace veterinářů, vůči svému zvířeti máte ve Velké Británii “vyživovací povinnost” a výživa se musí skládat z vhodné stravy. V podstatě existuje zákon na to, že nemáte krmit krokodýly starým listím, křečky střepy, ale taky nemáte kočky krmit veganskou stravou.

“Kočky jsou masožravé, potřebují určitý přísun aminokyselin, takže by byl nesmysl je dávat na vegetariánskou nebo nedejbože veganskou stravu,” řekla Dos Santos pro BBC. “Psa je teoreticky možné udržet na veganské stravě, ale je to náročné a mělo by se to dělat pod dohledem veterináře, protože je velice se to může ošklivě zvrtnout.”

Podle Hamiltona se ale buldok Roscoe od nasazení veganské stravy tváří mnohem šťastněji. Přestal kulhat, přestaly mu natékat packy, aspoň to tvrdí na svém instagramu. Nebo respektivě na Roscoeově instagramu, který má necelých dvě stě tisíc followerů. Sám Lewis Hamilton jich má sedmnáct milionů. Sám je mimochodem velkým propagátorem venganství, což… je vlastně moc dobře, protože jestli by něco bylo vážně znepokojivé, pak člověk, který nutí svého psa do veganské stravy a sám jí maso.

Žijeme v době, kdy se buldok může stát mikrokosmem veřejné debaty o všem. Velice tradičně se všichni lidé s názorem snaží obhájit své stanovisko, ale vypadá to, že nikoho vlastně moc nezajímá, jak se má ve skutečnosti Roscoe. Což je možná na celé kauze nejsmutnější.

Vás ve skutečnosti nezajímá, jestli 5G věže způsobují koronavirus (ne), vás zajímá, jestli dokážete přehádat ostatní. Nezajímá vás, jestli má Greta pravdu nebo jestli je šílená, vám jde o to, abyste měli co největší počet lajků na svém komentáři. Pojďme si společně nastavit pravidlo, že nám nejdřív půjde o blaho psa a až v druhé řadě o to, jestli nám jeho strava sedí k naší osobní ideologii, což?

Podobné články

Doporučujeme

Další články