1. Sociální pracovník
Náplň tohoto zaměstnání je poměrně široká a v podstatě můžete dělat spoustu rozličných činností. Může se jednat o sociálněprávní poradenství, zaměstnání v nízkoprahovém centru, práce s drogově závislými, sociální práce ve vyloučených lokalitách, pomoc lidem bez domova atd atd. Možností je spousta, avšak většina z těchto pozic je poměrně špatně placená. Navíc jsou sociální pracovníci placeni z peněz z těch zlých a zákeřných neziskovek. A k většině těchto pracovních pozic musíte mít alespoň bakalářské studium nebo vyšší odborné vzdělání.
2. Farář
Ačkoliv církev získala poměrně slušný majetek z restitucí, tak se to na platech farářů a knězů nepodepsalo ani trochu. Vydělávat 15-16 tisíc čistého po tolika letech studia a mnoha letech služby je doslova výsměch. V roce 2014 se Kardinál Dominik Duka svěřil médiím, že vydělává 23 710 korun měsíčně, což dělá v čistém něco málo přes 18 tisíc korun.
3. Doktorand
Jsou mladí, vzdělaní a po ukončení navazujícího studia se rozhodli, že posunou své vzdělání dál a stanou se zaměstnanci školy. Musí tedy studovat, přednášet, vyučovat, psát odborné práce a články do vědeckých časopisů, pracovat na svých vědeckých projektech a dělat dalších tuny odborné práce. Odměnou jim je měsíční stipendium ve výši 7 500 korun českých, které jim nahrazuje plat. Od letošního roku by se jim stipendium mělo zdvojnásobit. Na Slovensku dostávají doktorandi v přepočtu 14 500 korun českých.
4. Pomocní pedagogové
Tomuto povolání byla věnována zvýšená pozornost obzvlášť během vášnivých diskuzí, které se týkaly inkluze. Tento člověk by měl disponovat bakalářským diplomem v oboru pedagogiky nebo diplomem z vyšší odborné školy. Jeho náplní práce je být k dispozici ve třídě studentovi nebo žákovi se sociálním znevýhodněním a pomáhat mu při studiu. Za tuto práci se může dočkat mzdy od výše 9 500 korun.
5. Zaměstnanci v kulturních a vzdělávacích institucích
Je jedno, jestli se jedná o galerie, muzea, knihovny, kde na mnohých pracovních pozicích sedí lidé, kteří mají vystudovaný některý z humanitních, filozofických nebo pedagogických oborů. Placeni jsou však na základě tabulek, jelikož se jedná o státní zaměstnance. Lidé, kteří pracují v těchto institucích, disponují obrovským množstvím informací, které bohužel z velké části nedokážou využít v praktickém životě a přetavit ve zlato.
6. Učitelé
Ze všech výše zmiňovaných se učitelé mají v podstatě nejlépe, a to především díky dlouhému volnu během prázdnin. Kdysi však měli učitelé více pravomocí a méně administrativy. Pravomoc jim ubývá a administrativy přibývá, avšak výplata tak razantně neroste. Proto se nemůžeme divit tomu, že ve školství nepracují ti nejlepší z nás. Děti navíc hloupnou díky chytrým strojům, kterými se obklopují, což učitelům taktéž moc nepomáhá.
A zde je 6 zaručených způsobů, jak se vyhnout práci.