Ovčáček opět zaperlil
Novináři to nemají s prezidentským mluvčím Jiřím Ovčáčkem vůbec lehké, jak také dokazuje zveřejněná komunikace mezi ním a redaktorem Deníku N Lukášem Prchalem, kterého zajímaly informace o tom, jak je možné, že pan prezident pozval na recepci po předávání státních vyznamenání zástupce krymského spolku Kyrym Birligi. „Z jakého důvodu byl tento spolek na oslavy státního svátku pozván? Věděli jste o tom, že předseda spolku byl obviněn ze zakládání nezákonné ozbrojené skupiny, a že tato organizace plně podporuje okupaci Krymu Ruskem?“ zeptal se redaktor v SMS, na což mu Jiří Ovčáček odepsal, že normalizační kádrování přenechává mainstreamovým médiím.
Následovala konverzace, ve které Jiří Ovčáček odpovídal na otázky otázkami a posléze celou konverzaci zveřejnil na svém Twitteru, kde ke všemu připojil komentář: „Pro opravdu silné povahy. Moje konverzace s redaktorem mikronákladového Deníku N. Připadalo mi, jako když mi píše někdo z minulosti, z roku 1973.“ Ovčáčkův příspěvek na sociální síti způsobil samozřejmě povyk a poměrně silnou diskuzi ze všech stran.
V následující galerii si můžete přečíst SMS mezi redaktorem Lukášem Prchalem z Deníku N a Jiřím Ovčáčkem, který prezidentský mluvčí zveřejnil na Twitteru.
Uživatelé Twitteru však reagovali velmi různorodě. Zatímco někteří se rozčilovali nad drzostí tiskového mluvčího, který je placen z peněz daňových poplatníků, jiní klasicky pokračují v osvědčeném trollingu, který spočívá v tom, že lidé píší pod Ovčáčkův status komentáře, které s tématem vůbec nesouvisí. Takže kromě nadávek a stížností na Ovčáčka naleznete v komentářích například videa s koťátky, pozvánky do divadla, obrázky letadel, samolepky na autech nebo informace o tom, že na Kubánském náměstí nefungují semafory pro chodce.
Každopádně jsme svědky toho, že si prezidentský mluvčí dělá, co chce, a ještě se tím chlubí. Odpovědí na své otázky se redaktor Deníku N zřejmě nikdy nedočká a nedozví. Alespoň jsme se tak opět přesvědčili o tom, že Jiří Ovčáček si může a dělá, co chce. A nikdo ho za to nepotrestá, ba naopak pochválí. A takhle si tu žijeme.
A zde se dozvíte, že sametová revoluce začala před 30 lety v Teplicích.