fb pixel
Vyhledávání

Napijte se ze záchodu, vzkazuje Hlavní nádraží v Praze všem nočním cestujícím. Po 23. hodině zde nekoupíte nic

Zdroj: Profimedia

Pokud se ve večerních hodinách, a to zejména po 23. hodině, chystáte vyrazit někam vlakem z Prahy, počítejte s tím, že si nikde nebudete moct zakoupit absolutně nic k jídlu a pití. Hlavní nádraží v Praze bohužel nedisponuje ani jedním nápojovým automatem, takže máte prostě smůlu. Občerstvit se tak lidé musí na toaletách. Takhle jsme si budoucnost nepředstavovali.

Martin Miko
Martin Miko 13.5.2022, 09:16

Neúcta k nočním cestujícím

I když to vypadá, že Hlavní nádraží v Praze ve Wilsonově ulici patří k těm největším a „nejsvětovějším“ v této zemi, tak bohužel opak je pravdou. Ostatně stačí se poohlédnout na úroveň služeb, které ve večerních hodinách nabízí. Jakmile zhasnou lampy a hodinová ručička přesáhne jedenáctou hodinu večerní, veškerý život v budově Hlavního nádraží, v níž jsou desítky obchodů, velmi rychle utichne. Globální řetězce i lokální obchody totiž okamžitě zavřou, což znamená, že ti z vás, kteří se někam večer chystají a předtím se patřičně nezásobili, mají prostě smůlu. Zaměstnanci nádraží pak nad vašimi dotazy jen nepřítomně pokrčí rameny. Není to jen zkušenost autora, ale bohužel i mnoha dalších lidí, kteří měli v noci žízeň, jenže v celé té obrovské budově nenašli ani obyčejný automat na pití. To vám vysvětlí i následující negativní recenze od pana Hajnera, kterou naleznete veřejně na internetu.

Pražské Hlavní nádraží hodnotím velmi negativně. Prostředí je sice upravené a čisté, ale pokud na nádraží dorazí cestovatel v noci, nemá naprosto žádnou možnost občerstvení. Jde snad o jediné české nádraží, které znám, kde není nikde jakýkoli automat na čaj, kávu, jiné nápoje nebo občerstvení. Lze se napít asi jen z kohoutku na záchodě... Tento velmi špatný přístup Hlavního nádraží k cestujícím člověk bohužel pochopí ve chvíli, kdy se v půl šesté ráno otevře první obyčejný bufet a nabízí obyčejný čaj za 63 Kč, jde tedy o snahu o podporu extrémně předražených provozovatelů pochybných kvalit. Pokud to jen trochu půjde, Hlavnímu nádraží se budu vyhýbat a doporučuji to všem,“ popsal svou zkušenost pan Petr Hajner před 8 měsíci. Jeho stížnost si pravděpodobně nikdo nepřečetl, protože se od té doby vůbec nic nezměnilo. S podobnou zkušeností se bohužel setkal i autor článku.

Pan Hajner nebyl jediný, komu se úroveň služeb na Hlavním nádraží v Praze nezdála, jak nás přesvědčila stížnost pana Rožka. „Po 22. hodině není možno pořídit ani vodu v automatu. Naprosto otřesné služby ve srovnání se Západem, kde na každém nástupišti máte ve večerních hodinách alespoň automat. Skutečně v hlavním městě a na Hlavním nádraží nenajdete prostě nic. Děkujeme tedy SŽ za skvělou správu železnic, hned se cestuje lépe,“ postěžoval si pan Rožek před sedmi měsíci. „Chápu, že ve 4 ráno nebude otevřený žádný podnik na nádraží, ale chtělo by to tu umístit alespoň jeden automat s vodou a nějakou bagetou,“ postěžoval si i pan Žáček.

A takovýchto stížností naleznete na recenzích o Hlavním nádraží v Praze celou hromadu. Většině lidem, kterým úroveň služeb nádraží vadí by přitom stačil pouhý automat na pití v budově, kde by se mohli osvěžit při čekání na vlak. Jenže správce budovy se zřejmě o tomto druhu mučení poučil v nějaké sadistické příručce nebo v nějakém filmu z koncentračního tábora, takže se rozhodl, že svoje cestující nechá trpět žízní i několik hodin.

Ano, jedná se o krásné nádraží, na které bychom mohli být hrdí, jenže otázkou zůstává, proč se zde všichni ve večerních hodinách chovají k lidem jako ke psům? No vlastně i psovi dáte bez problémů misku s vodou, protože může mít žízeň. Jenže to pravděpodobně lidé, kteří na Hlavním nádraží v Praze čekají, neznají.

A jak z toho ven? Bombardujte e-maily a zprávami Hlavní nádraží v Praze a vysvětlete jim, že kdejaké vesnické nádraží kdekoliv v republice disponuje automatem na pití, takže nedává smysl, že to největší nádraží v republice vás nechá žíznit. Otázkou je, kde se vlastně nachází problém?

Autorem článku je dehydrovaný a hladový cestující, jenž si nemohl koupit nic k pití ani ve vlaku, takže musel vydržet stokilometrovou jízdu na suchu.

Zdroje:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Praha_hlavn%C3%AD_nádraž%C3%AD

https://www.mapaobchodu.cz/mesto/praha/nakupni-centra/hlavni-nadrazi-praha/

Podobné články

Doporučujeme

Další články