fb pixel
Vyhledávání

Nejdražší hodinky CASIO v Česku: triumf japonských kovotepců!

Casio přivezlo do Prahy hodinky G-SHOCK MRG-G1000HT s vysoce třpytivým povrchem. Podílel se na nich japonský kovotepecký mistr Bihou Asano.

Petr Bílek
Petr Bílek 3.8.2016, 12:04

Společnost Casio Computer Co., Ltd. přivezla do Prahy odolné hodinky MRG-G1000HT. Nová nádherná casia připomínají 20. výročí ikonického modelu G-SHOCK MR-G. Je to událost pro milovníky nejen časomíry, ale i všeho japonského: na návrhu hodinek se podílel Bihou Asano, japonský kovotepecký mistr třetí generace. Na celém světě se prodá pouze 300 kusů těchto hodinek!

Na hodinkách Casio můžete obdivovat tsuiki, tradiční japonskou techniku zpracování kovu. Při tomto postupu se plát kovu roztepe na tenko do prostorového tvaru. Dříve se technikou tsuiki vyráběly kovové nádoby, brnění a helmy, tedy věci, které musely být tenké a zároveň pevné. Tradiční japonské řemeslo však žije i v 21. století: technikou tsuiki se vyrábějí součásti pro letadla, železniční vagóny a další výrobky!

Lesk lunety a pásku obstarává povrch „oboro-gin“ (stříbrošedá barva), který se tradičně používá na mečích a ornamentech. Na šroubcích a tlačítkách mají hodinky rovněž povrch „akagane“ (měděná barva), který se používal pro dosažení osobitého hlubokého jasu tradičních japonských brnění a rukodělných produktů.

Hodinky jsou nárazuvzdorné, jak se na rodinu G-SHOCK patří, mají přijímač signálu GPS, rádiovou i satelitní kalibraci času, druhý čas, stopky, odpočítávač (timer), alarm, kalendář a osvětlení. Jsou napájené solárně systémem Tough Solar a se zapnutou úspornou funkcí vydrží nabité přibližně 18 měsíců. Váží 153 gramy.

Bihou Asano je mistr zpracování kovů třetí generace. Kromě originální tvorby opravuje a obnovuje národní poklady Japonska. Mezi jeho nejznámější díla patří zavěšené kahany kadidel a střešní sochy božstev obnovené pro Kyoto State Guest House a Osaka City Central Public Hall. Studoval rovněž techniky odlévání kovů pod vedením mistra výroby železných čajových konvic čtvrté generace, Jirobei Takagiho.

Podobné články

Doporučujeme

Další články