Hipster je člen party, subkultury, která se obléká a chová alternativně. Jeho poznávací znamení je dělání věcí tak, jak to není obvyklé. Co je příliš mainstreamové a komerční, to hipstera nezajímá. Určuje ho to, co poslouchá a čte. Musí také nějaké umění tvořit a rozhodně nikdy nedělat to, co dělá většina.
1. Oblékejte se jako hipster
Dříve jste to museli složitě vymýšlet, dnes už se v řetězcích obchodů, jako je třeba H&M, objevují kolekce vyloženě cílené na skupinu lidí, kteří se cítí být hipstery. Otrhané oblečení, trika s nápisy, kostkované košile, úzké kalhoty, jeté kecky, klobouky a výrazné brýle. Někteří muži přidávají alternativní plnovous. To je vaše nová uniforma.
2. Choďte mezi hipstery
Pokud žijete v Praze, přestěhujte se na Žižkov. Bivakujte v Krymské ulici, vyseďte si ďůlek na Náplavce vedle Bajkazylu, povídejte si o HitHitu, blogování, barcampech, Applu, kapelách, co ještě nevznikly, startupech a náušnicích z vikslajvantu. Další podniky: Café v lese, Potrvá, Plevel, Café Sladkovský, Café Neustadt.
3. Brýle s obroučkami
Další velice důležitá část garderóby. Jak sluneční, tak dioptrické brýle musí mít výrazné obroučky a velká skla. Dokud člověk nevypadá jako Woody Allen, není hipster.
4. Taška
Hipsteři nosí batohy, taky specificky vypadající vintage tašky, ve kterých mají elektroniku značky Apple, knihy cool autorů, jako je Charles Bukowski, a vinyly. Nikdy cédéčka! Populární jsou tzv. totebags, hadrové tašky přes rameno, na kterých bývají vtipné obrázky a nápisy (třeba: Nejsem hipster!)
5. Kolo
Hipsteři nejezdí městskou hromadnou dopravou, dopravují se na vintage kolech, nejlépe skládacích, na kterých se v městech typu, jako je Praha, jezdí nejhůře.