Anglického elektrotechnika a dozorčího v Royal Balloon Factory (ano, v Královské továrně na horkovzdušné balony) dovedla k fotografování jeho láska k umění. A když si pak pořídil jeden z prvních fotoaparátů s technikou barevného snímání, zajistil svým snímkům čestnou pozici v galeriích rané fotografie.
Jedny z jeho nejznámějších prací jsou fotografie z roku 1913, zobrazující jeho dceru Christinu. Ta si na focení prozíravě vybrala červené oblečení, které krásně září na pozadí tlumených barev mořského pobřeží. Autochromatický proces, který v roce 1907 vyvinuli slavní bratři Lumiérové, vyžaduje větší clonu a hlavně delší expozici, tedy čas osvitu. Výsledné snímky jsou proto lehce rozostřené a působí tak snovým, efemérním dojmem.
Autochrom je barevná průsvitka. Skleněná deska je pokrytá mozaikou mikroskopických zrnek bramborového škrobu, obarvených na oranžovou, zelenou a modrou barvu, překrytých panchromatickou emulzí. Při expozici světlo těmito zrnky proniká a výsledný obraz je barevný. Černobílý obraz na emulzi totiž pozorujeme přes stejné barevné filtry, jako když byla exponována. (Wiki)
A dvanáct fotografií z cest paralelními světy si můžete prohlédnout TADY.
Proč milovat noc se dozvíte na TĚCHTO fotografiích nadšeného Fina.