fb pixel
Vyhledávání

Odvážná kampaň #Meatoo upozorňuje na lidi, kterým někdo v minulosti snědl jídlo

Jednou si dole, jednou nahoře. + DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Na začátku celé aféry byl jistý Patrik Vaněček z Brna, který pracoval jako účetní v centru města. Po dlouhém sebepřemlouvání se konečně odhodlal vyjít s pravdou na povrch. Před pěti lety vyrazil se svou nadřízenou na pracovní oběd. Během jídla Patrik odešel na toaletu, a když se vrátil, tak mu jeho šéfová snědla vepřový steak na pepři. Podobných přiznání však přibývá a kampaň #Meatoo se začíná nebezpečně zvrhávat.

Martin Miko
Martin Miko 26.12.2018, 11:00

Už nás to přestává bavit, muselo to ven

Kampaň #Meatoo (ve volném překladu výraz pro maso také), která se v poslední době šíří sociálními sítěmi, se snaží upozornit na lidi, kterým v minulosti někdo snědl maso. Obětí jsou však nejen muži, kteří šli na schůzku s ženou, co neměla hlad, ale nakonec si to rozmyslela a chtěla ochutnat, ale lidé, kteří si nechali oběd z domova v práci v lednici, a když se během oběda chystali najíst, tak je někdo nechutně okradl. Byli jste také někdy v minulosti obětí těchto nekalých praktik? Stačí na sociálních sítích zveřejnit hashtag #meatoo, pokud se vám někdy něco podobného stalo.

Opravdu nezáleží na tom, jestli jste byli obětí v loni, nebo před dvaceti lety. Navíc vám nutně nikdo nemusel sníst jídlo, špatné je i nevyžádané ochutnávání nebo explicitní narážky a mlsné pohledy.

Kampaň #Meatoo spustil pan Vaněček z Brna svým příspěvkem na sociálních sítích. Jeho odvážné přiznání sdílelo na sociálních sítích více než sto tisíc lidí, kteří s tímto hashtagem rovněž zveřejňují svá přiznání. Jedná se o vážný zločin proti všemu, co se tu doposud dělo. „Každý ví, že se to děje, ale nikdo o tom veřejně nemluví,“ přiznává Patrik Vaněček ve svém příspěvku, který doslova obletěl svět.

Meatoo nejsou jen snězené obědy a svačiny

„Můj kamarád měl vždy nejlepší svačiny na střední škole. Jeho matka byla šéfkuchařka v luxusní restauraci. Kdykoliv si během pauzy na oběd rozbalil svou výslužku od maminky, spolužáci na jeho obědy nevěřícně zírali a někdy měli i nemístné poznámky,“ svěřuje se otevřeně Jana B. z Litvínova na svém Facebooku pod hashtagem #Meatoo. A není jediná. Těchto případů jsou po celém světě tisíce a nyní je ta správná doba odkrýt toto tabu.

Ženy i muži, pokud to nechápete jasně, tak NE znamená vždycky NE. A jestliže to NE nerespektujete a nechápete, tak je s vámi něco špatně. Samozřejmě, že se nemusíte bát kolegyni podržet oběd. Slušné vychování není deviace, ale okamžitě zapomeňte na to, že máte nárok se veřejně a nevhodně vyjadřovat o předkrmu nebo dezertu vaší podřízené v práci. A je jedno, jak vyzývavě jídlo vypadá na talíři!

A zde američtí vědci zjistili, že po každém poslechu písně Mešita od kapely Ortel vám klesne IQ o jeden bod.

Podobné články

Doporučujeme

Další články