fb pixel
Vyhledávání

Ostře sledovaná cesta Miloše Vystrčila: Vyznamenání pro Kuberu i vstup tchaj-wanské banky na český trh

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Asijská jízda Miloše Vystrčila pokračuje v pozitivním duchu. Ve čtvrtek prezidentka Tchaj-wanu Cchaj Jing-wen totiž udělila zesnulému předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi vysoké státní vyznamenání Řád příznivých oblaků, které obdržel in memoriam. Za Kuberu ho převzal jeho nástupce Miloš Vystrčil, který je v současnosti považován za jednoho z nejpopulárnějších opozičních politiků v zemi.

Martin Miko
Martin Miko 3.9.2020, 11:52

Vystrčil převzal cenu pro zesnulého Kuberu

„Tchajwanec“ Miloš Vystrčil (ODS) se díky své zahraniční návštěvě stal trnem v oku Číny. Jejich ministr zahraničí Wang totiž tvrdí, že je Tchaj-wan pouze čínským teritoriem, a že Vystrčil překročil červenou čáru. Samotný Vystrčil však odmítá, že by návštěva Tchaj-wanu byla pročínskou cestou. Místo toho, aby se Čína ke svým partnerům chovala s úctou, tak na ně agresivně útočí a vyhrožuje. Světová média jsou toho svědkem. Mezitím se na Tchaj-wanu odehrávají věci, o kterých bychom si mohli ve spolupráci s totalitní Čínou jen zdát.

Tchajwanská prezidentka Cchaj Jing-wen se totiž rozhodla udělit zesnulému předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi vysoké státní vyznamenání, které nese název Řád příznivých oblaků (The Order of Propitious Cloud). V rámci slavnostního ceremoniálu řád převzal Kuberův nástupce Miloš Vystrčil. Řád příznivých oblaků je státní vyznamenání, které je udělováno osobnostem civilního života už od roku 1941.

Jaroslav Kubera (ODS) do své smrti působil jako předseda Senátu, který plánoval pracovní cestu na Tchaj-wan. Kvůli tomuto rozhodnutí čelil obrovskému tlaku ze strany prezidenta ČR Miloše Zemana i Číny. Dokonce obdržel i výhružný dopis, který i Pražský hrad podpořil. Nakonec náhle zemřel 20. ledna 2020.

V rámci pracovní návštěvy Tchaj-wanu se Vystrčilovi se senátní delegací daří na mnoha úrovních. Do ČR se mu například podařilo pozvat předsedu Tchajwanského parlamentu Jou Si-kchuna, který pozvání přijal a řekl, že se do Prahy těší. Vystrčil prý jedná o vstupu jedné z tchajwanských bank na český trh, což by velmi zásadně usnadnilo potenciální investice Tchaj-wanu v Česku.

Během návštěvy senátní delegace se navíc podařilo od thajwanských vývojářů vypůjčit i přístroj, který dokáže do 40 minut vyhodnotit testy na koronavirus, a to navíc s 90% úspěšností. Běžně trvají testy na covid-19 minimálně tři hodiny, a tchajwanský přístroj ve tvaru kuchyňského mixéru by mohl mnoho věcí usnadnit a zrychlit. Vypůjčený tester vyzkouší v budoucnu dvě nemocnice v Brně, kde se ukáže, jestli o něj vůbec Češi stojí.

Díky návštěvě Tchaj-wanu se z Miloše Vystrčila stal velmi sledovaný a oblíbený politik, o kterém se hovoří jako o muži, který by měl šanci se stát příštím českým prezidentem. Dokonce i někteří politologové si myslí, že by šanci měl. Co si myslíte vy? Dokážete si Miloše Vystrčila představit jako prezidenta ČR?

Podobné články

Doporučujeme

Další články