Pili pivo a házeli lahve
„Léta a léta u nás lidé stáli fronty přes noc, aby si počkali na lístky,“ vzpomíná Steven Rosenblatt, manažer pokladen v Boston Garden oné lednové noci, „ale nikdy jsme nic takového nezažili.“ Kolem půlnoci někdo otevřel zamčené dveře arény a brzy se stovky fanoušků Led Zeppelin, kteří pili pivo a házeli lahve, dostaly do Boston Garden.
„Nemohli jste nechat takový dav pobíhat bez dozoru uvnitř budovy,“ sdělil tehdy Rosenblatt, „a tak jsme se rozhodli otevřít pokladny.“ V podstatě vzpouru se podařilo uklidnit až kolem půl třetí ráno, kdy zaměstnanci Boston Garden začali prodávat vstupenky s hodinovým předstihem.
Síla rock and rollu
Již v šest hodin ráno bylo všech 9 000 míst vyprodáno a dav se rozešel. Mezitím ale lidé stihli způsobit v Boston Garden škodu ve výši 50 000 dolarů a rozzuřit bostonského starostu Kevina H. Whitea. Nikdo tehdy nemohl starostu Whitea obvinit z toho, že by si nebyl vědom síly rock and rollu.
V roce 1972 raději osobně zasáhl a osvobodil skupinu Rolling Stones z vězení ve Warwicku na Rhode Islandu, než aby riskoval vzpouru rozzuřených fanoušků Stones, neboť hrozilo, že by byl plánovaný koncert v Bostonu toho večera zrušen.
Žádný Boston
White se však velice tvrdě postavil proti „výtržníkům z Led Zeppelin“. Nejenže zrušil koncert plánovaný na 4. února, ale také oznámil, že kapela nebude smět v Bostonu příštích pět let vystupovat. Led Zeppelin nakonec v Bostonu už nevystoupili nikdy.
Po zákazu vystoupení v Beantownu se skupina přesunula na další zastávku svého severoamerického turné v roce 1975 a při dalším turné v roce 1977 Boston vynechala. Toto turné bylo posledním vystoupením Led Zeppelin ve Spojených státech, protože skupina se po smrti bubeníka Johna Bonhama 25. září roku 1980 rozpadla.
Zdroj: History, Wikipedia