fb pixel
Vyhledávání

Politici odsoudili teroristický útok v Londýně. Islámský stát na základě toho kapituloval

Svět slaví veliké vítězství. Islámský stát to zabalil a kapituloval. Už nemohl dál snášet to, jak jeho činy politici odsuzují, drží se v průvodech za ruce a jak se všichni modlí za oběti útoků.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 5.6.2017, 16:00

Nemožné se stalo skutečností. V pondělí ráno přinesl Ahmed Itmar, tiskový mluvčí Islámského státu, na vedení NATO kapitulaci Islámského státu. Kapitulaci zdůvodnil tím, že Islámský stát už nemůže dále čelit stoupajícímu agresivnímu odsouzení jeho útoků ze stran světových politiků. Poslední dobou Islámský stát utrpěl velké ztráty na základě toho, že si lidé na Facebooku do svých profilových fotek dávali fotografii vlajky Velké Británie. Dodal rovněž, že při nedávné vlně na sociálních sítích, kde lidé do statusů psali hromadně „Je suis Paris“ zahynulo na dva tisíce členů Islámského státu a další tři tisíce členů je nezvěstných.

„Bohužel je to tak. Islámský stát byl rozpuštěn. Teroristické útoky jsme oficiálně zrušili. Víte, my jsme taky jenom lidi. Máme své sny a cíle. Naším cílem bylo rozložení dekadentního Západu. Vnášet strach a zmar do domácností obyčejných lidí. Podle naší víry máme hnát ty prašivé čokly až na kraj propasti nad peklem. Rozsévat smrt. Od toho tu jsme. Ale to se fakt dál už nedá. Vy si tady vycvičíte džihádisty, rekrutujete mladé, kteří se v Evropě už narodili. Vymýšlíte důmyslné teroristické sítě i spící buňky. Potom se vám zadaří a několik mučedníků se někde odpálí, najedou autem do lidí anebo do nich střílí. To je ta příjemnější část. Jenomže potom hned přijdou politici a čin odsoudí. Mívají dlouhé proslovy a hlavně podporu ostatních světových politiků. Potom se zvedne vlna solidarity na sociálních sítích a lidé si dávají do profilovek vlaječky, modlí se za oběti a podobně. S tímhle my opravdu soupeřit nemůžeme. Takhle se vyhrát nedá,“ zalykal se Ahmed Itmar na tiskové konferenci, která byla svolána.

Konec Islámského státu však není pouze radost a veselí. Humanitární spolky z celého světa bijí na poplach. Co teď bude s džihádisty? Čím se nyní budou živit? Neziskové organizace okamžitě vzali otěže situace do svých rukou a pořádají celosvětové sbírky. Džihádisty je třeba rekvalifikovat a zařadit do společnosti.

„Oni nic jiného než střílet nebo se odpálit na veřejnosti neumí. Je potřeba jim podat pomocnou ruku a pomoct jim se začlenit. Naše nezisková organizace okamžitě vybrala dotace od EU a vyrazila do Sýrie, kde pořádáme pracovní workshopy. Zaměřujeme se hlavně na mladé muže do třiceti let, které učíme dělat náramky z korálků, aby tak zvýšili své šance na tamním pracovním trhu. Je potřeba překopat celý jejich hodnotový systém a odnaučit je zlozvykům. Někteří mladí muži mají při výrobě náramků z korálků pořád tendenci explodovat a zabít kolem sebe co nejvíce bezvěrců. Tyto zlozvyky je třeba pomalu změnit, neboť pokud si do životopisu napíšete, že ve volném čase rád exploduju na veřejnosti, vaše šance na dobré zaměstnání v korálkovém průmyslu to značně snižuje.“ Vypráví Otakar Malý, ředitel neziskové organizace „Láska patří všem“, který se spolu s mnoha dalšími zapojil do pomoci džihádistům.

Navzdory této menší humanitární krizi, celý svět jásá. Konec terorismu je tu. To to trvalo. Nicméně není nasnadě usínat na vavřínech. Světoví vůdci nyní přemýšlí, jak svět udělat ještě lepším. Chystají se zatočit s hladomorem a nemocemi. Francie chystá charitativní běh, který má vyřešit světový hladomor. Velká Británie zase plánuje vernisáž fotografií, která vyléčí rakovinu. Vypadá to, že svět bude ještě lepší, než je teď.

A TADY se dozvíte, že k výsledkům prezidentských voleb v USA se přihlásil Islámský stát.

Podobné články

Doporučujeme

Další články