Doma se Messi už bohem jako Maradona asi nestane, v KLDR by však mohl být alespoň polobohem.
Lionel Messi před světovým šampionátem prý koketoval s myšlenkou vyzkoušet si anglickou Premier League - možná i proto, že ve Španělsku se na něj chystá soud kvůli krácení daní a tudíž se alespoň v něčem přiblížil renomé božského Diega. Argentinu k vysněnému titulu nedovedl, i když vzhledem k tomu, že ve vyřazovací části dali modrobílí jediný gól (a nedal ho Messi), by jejich případné penaltové vítězství nad Německem, které znemožnilo domácí Brazilce, bylo trošku kruté. Ono již stačí to, že Messi, který sice vstřelil na MS čtyři góly, ale všechny v základní skupině a velikánům, jako je Bosna a Herzegovina, Írán a Nigérie, dostal Zlatý míč pro nejlepšího hráče turnaje. Tedy ne, že by to někomu z týmu našich západních sousedů vadilo.
Angličané mají pro takovéto případy termín „choker“, tedy hráč, který hraje skvěle, ale v klíčových zápasech – obzvláště v play-off - selhává. „Choking“ se může týkat například i jen jednoho specifického zakletého turnaje (například Zlatan Ibrahimović v Lize mistrů). Po letošním mistrovství by mohla být Messiho fotka jednou z ilustrací v etymologickém slovníku.
Z pokukování po Anglii tedy brzy sešlo. Lionel přeci jen zná La Ligu jako svoje kopačky a má vyhřáté místečko v sestavě Barcelony, kde má dle některých zvěstí tak výsostné postavení, že si může diktovat pozici, na které chce hrát či dokonce zasahovat do transferové politiky klubu. I když by se teoreticky mohl přetahovat o roli středního útočníka jak s Neymarem, tak s lidojedem Suarézem, je pravděpodobné, že spíše právě Brazilec a Uruguayec se budou muset po balónu poohlížet z křídla či ze střídačky. Messimu se nedá upřít, že není ze skla – málokdy je zraněný a v Lize mistrů se prosazuje přes obránce ze všech možných evropských lig. La Liga, kde přeci jen odehraje většinu zápasové zátěže, ale přeje útočnému fotbalu a střílet pravidelně hattricky do sítě někoho z druhé poloviny tabulky nejsou zdaleka jen výsadou Messiho. Nechat se řezat od stoperů, krajních obránců a štítových záložníků z Premier League víkend, co víkend je přeci jen trošku riskantní vyhlídka a kariéra by mohla dostat malinko nafackováno. Koneckonců jsou tu příklady jako fenomenální Andrej Ševčenko, který za AC Milán nasázel 175 gólů v 322 utkáních, ale po přestupu do Chelsea úplně vyhořel. Lionel Messi se však pro případ, že by to šlo s jeho problémy se zákonem ve Španělsku do tuhého, pojistil.
V KLDR se údajně smí nosit již nějakou dobu pouze 10 autorizovaných účesů a britské deníky nedávno přišly s informací, že všem Severokorejcům bylo rázně „doporučeno“ pořídit si stejný sestřih, jako má Kim Čong-un. I přesto, že je to pravděpodobně fáma, Messi nenechal nic náhodě a svému kadeřníkovi ukázal fotku komunistického diktátora. Pokud by se rozhodl pokračovat v kariéře v KLDR, bude to mít velkou výhodu. Soudě dle úrovně národního týmu, nebude mít problém střílet 5 gólů za zápas a pokud se mu náhodou nebude dařit, nikdo ze Západu se to nedozví – před mistrovstvím světa v JAR se sportovním novinářům nepodařilo s jistotou vypátrat, ani kdo vyhrál tamní ligu.