fb pixel
Vyhledávání

Rytířský řád z Teplic spojuje kontroverzní podnikatele, politiky i perverzáky: Členy bizarního spolku jsou Foldyna i doktor Barták

Členem samozvaného rytířského řádu se můžete stát i vy. Stačí vám k tomu pouze zajet si do Teplic a seznámit se s těmi správnými lidmi, kteří vás povýší do rytířského stavu. Stanete se tak součástí bratrstva, do něhož patří bývalí i současní přední politici, vlivní podnikatelé nebo bývalí ústavní činitelé.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 28.5.2021, 10:35

Rytířský spolek v Teplicích

V Teplicích se občas dějí věci, nad kterými někteří lidé žasnou. Řeč je nyní o Rytířském řádu sv. Konstantina a Heleny v českých zemích. Jedná se o bratrstvo pravoslavné církve, které o sobě tvrdí, že je rytířským řádem, avšak nesplňuje daná kritéria a nemá právní subjektivitu. Takže se spíš jedná o samozvaný rytířský řád, jenž je od poloviny 90. let považován za velmi kontroverzní spolek, a to především kvůli lidem, kteří do něj patří.

Současným velmistrem organizace je jistý Evžen Freimann, jehož v Teplicích lidé znají jako bývalého pravoslavného kněze. V roce 2013 byl totiž zbaven kněžství za to, že psal lživé články o církvi, biskupech a duchovenstvu, což po postupných napomenutích vedlo až k ukončení pracovního poměru. Po jeho odchodu z církve byl sice chrám, ve kterém působil, zapečetěn, přesto z kostela zmizelo všechno, co mělo nějakou cenu. A to včetně nábytku, knih, svícnů nebo koberců. Podezřelý z krádeže byl právě Evžen Freimann. Policie po vyšetřování rozhodla, že nikoho stíhat nebude, protože se žádná krádež nestala. Zpátky k „rytířskému“ řádu.

Od roku 2001 se postupně stávala členy spolku poměrně zajímavá jména. Jde například o bývalého poslance ČSSD a současného člena SPD Jaroslava Foldynu, bývalého ministra dopravy Aleše Řebíčka nebo nedávno zesnulého bývalého manažera teplických skláren Štěpána Popoviče. Ten proslul tím, že v roce 1990 půjčil českému miliardáři Petru Kellnerovi 40 milionů korun, aby založil společně s Milanem Vinklerem investiční společnost PPF. Členy tohoto řádu se stalo i několik kontroverzních osob.

Jmenujme například problémového doktora Jaroslava Bartáka, jenž je momentálně ve vězení za několikanásobné znásilnění (poté byl z organizace vyloučen), pochybného hoteliéra Denise Beloglazova, který byl hledaný Interpolem za kriminální činnost, Igora Střelce, jenž byl na konci 80. let kmenovým příslušníkem StB nebo Sergeje Onyskiva, který byl obviněn z kuplířství a obchodování s lidmi.

Když zapátráte v médiích, zjistíte, že mnoho členů z této organizace má za sebou velmi zajímavou minulost. Člověk by si až pomyslel, že tento řád sdružuje problémové občany. Takových osob je v tomto spolku, který by chtěl být rytířským řádem, celá řada. V rámci řádu se členové dělí na rytíře a v jejich čele stojí jakýsi komtur, jenž je volen vždy na 6 let. V čele je velmistr Freimann, který společně s generální radou tento spolek řídí. Evžen Freimann se v rámci řádu nazývá knížetem Eugenem von Freimann-Geyernsburgem. Podle oficiálních informací můžete získat dva druhy členství. Jedno z nich je pro členy církve a to druhé je uděleno pro sympatizanty a osoby, které řád podporují.

Odznakem řádu je červený jetelový kříž, jenž na sobě má zlatým písmem zkratku I.H.S.V, což znamená in hoc signo vinces neboli v tomto znamení zvítězíš. K čemu si myslíte, že takovéto hraní na rytíře slouží? Nám to přijde podobné jako hraní si na vojáky v parku. Tohle je samozřejmě o level jinde, vzhledem k členům tohoto spolku.

A tady si přečtěte 5 zajímavostí o Iluminátech, spolku, kerého si můžete aspoň trochu vážit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články