fb pixel
Vyhledávání

10 dechberoucích pódiových designů. Díl II.

Tak tu máme po týdnu pokračování a další várku kapel, které mají tak vytuněné scény, že si občas člověk není jist, zda má zaměřit své smysly na muziku či na epesně odvedenou designérskou práci.

Přemysl Černík
Přemysl Černík 3.6.2014, 10:01

1. Prince (Welcome to Canada Tour, 2011)

prince_welcome to canda Tour 2011_kimletkeman.blogspot.com kimletkeman.blogspot.com Prince si svého času ulítnul na tzv. „love symbolu" a krom toho, že jeden čas přestal používat jména Prince a jako umělecký pseudonym si zvolil právě a pouze tento symbol (vzhledem k tomu, že se na klávesnici jen tak nenajde, než se umoudřil, používalo se pro něj mezi novináři označení „the artist formely known as Prince"). Prince ale stále hraje na kytaru nesoucí tento tvar a velmi často do něj stylizuje i své pódium.  

2. Madonna (MDNA Tour, 2012)

madonna mdna tour 2012 madonnasworldcom.blogspot.com madonnasworldcom.blogspot.com Madonna si vždycky potrpěla na galashow a je třeba říci, že tento snímek zachycuje pouze jednu z mutací , kterou stage během jejího setu projde.  

3. Muse (The Resistance Tour, 2009-2011)

muse_the_resistance_tour_2009-11tizenhetmagazin.blog.hu tizenhetmagazin.blog.hu Muse zvládli přerod z „indie" kapely na stadionovku celkem se ctí a jestli na něčem nešetří, tak jsou to designeři, lešenáři a osvětlovači.  

4. Radiohead (In Rainbows, 2008)

radiohead_in_rainbows 2008 blog.mixonline.com blog.mixonline.com Radiohead jsou pověstní tím, že umí z fleku zahrát okolo 100 skladeb a tudíž jejich setlist z po sobě následujících koncertů často najde společného jmenovatele jen v hrstce písní. Kapela taktéž nejezdí klasická turné, spíše čas od času několik koncertů v řadě a tento skvost používali po vydání desky In Rainbows.  

5. Rolling Stones (A Bigger Bang Tour, 2005-2007)

rolling stones a bigger bang tour 2005-2007 www.stageco.com www.stageco.com Rolling Stones taktéž patří k pionýrům pódiových designů a jejich setup je často tak komplikovaný, že například kvůli přísným kontrolám nikdy nemohli vystoupit v Izraeli, přestože je po nich poptávka v Zemi zaslíbené enormní.  

6. Lady Gaga (The Monster Ball Tour, 2009-2011)

ladygaga the monster ball tour 2009-2011 en.wikipedia.org en.wikipedia.org Lady Gaga nechce zůstat nic dlužna kolegyni Madonně a pro turné The Monster Ball zvolila tyto neonové, cyberpunkové či chcete-li neonoirové kulisy.  

7. Genesis (Turn It On Again Tour, 2007)

genesis_turn it on again tour 2007_ flickr.com Phil Collins se nakonec slitoval a dal svým dvěma bývalým kolegům z Genesis ještě na stará kolena vydělat nějakou tu zlatku. Původní varianta v klasické sestavě s Peterem Gabrielem a Stevem Hackettem nakonec sice neklapla, ale i tak pojala kapela svůj kratičký návrat impozantně.  

8. Tupac Shakur & Snoop Dogg (Coachella Festival, 2012)

tupac-snoop-dogg_coachella-2012 - fearofaghostplanet.com fearofaghostplanet.com Na pódiu festivalu Coachella, který se každoročně koná v poušti americké Kalifornie by nebylo nic tak zvláštního, pokud by jeden z vystupujících – Tupac Shakur - již nebyl 16 let pod drnem. Krátký set s kolegou Snoop Doggem si tak střihl jeho hologram.  

9. Black Eyed Peas (The End Tour, 2009-2010)

blackeyedpeas_the end tour 2009-2010 www.youtube.com www.youtube.com Black Eyed Peas na fešnou show taktéž nenechají dopustit a asi nejzářnějším vrcholem večera je scéna, při které jeden z členů prolítává nad hlavou tisícovek fanoušků na motorce jak vystřižené z Trona.  

10. U2 (360° Tour, 2009-2011)

U2_360 Tour 2009-2011householdname.typepad.com householdname.typepad.com Když U2 jakožto firma přesídlili do Holandska, pěkně to zamávalo s irskou ekonomikou. Bono a spol. prostě nemají hluboko do kapsy, takže jim jejich monstrózní otáčivé pódium (na kterém si mimo jiné zahrál i český revival) přineslo další zářez v našem přehledu. 1. díl dech beroucích pódiových designů si přečtete zde.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články