fb pixel
Vyhledávání

Svatá cesta uhlobarona Koláčka: před nástupem do vězení jede za amazonskými šamany poznávat sám sebe

Zdroj: Profimedia.cz

Český podnikatel Antonín Koláček je skutečně pozoruhodným jevem. Jedna z hlavních postav privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS) byla švýcarským soudem pravomocně odsouzena za podvody a praní špinavých peněz. Než ale půjde do chládku, chce ještě tenhle buddhismu se oddávající pán postavit v centru Prahy sluneční lázně, a to za státem zabavené peníze. Zároveň začátkem června odjel do pralesa, kde s šamanem absolvuje zřejmě ayahuascový rituál. Takhle se čistí karma.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 8.6.2018, 13:10

Jak si spasit duši

Pokud máte alespoň základní přehled o privatizačních čachrech devadesátých let, kauza Mostecké uhelné společnosti vám určitě něco říká. Z kontroly státu ji za poněkud zamlžených podmínek dostala skupina podnikatelů, kteří z celé akce vytěžili pěkných pár (desítek) milionů; Luboš Měkota, Vasil Bobela, Petr Pudil a Antonín Koláček.

A zatímco první tři jmenovaní se během patnáct let se táhnoucího vyšetřování stáhli do ústraní, hlavní postava Koláček zvolil cestu zcela opačnou. Dal se na buddhismus a snaží se spasit svoji duši všemi prostředky, kterými to jde.

V roce 2015 s velkým nadšením oznámil, že by rád zrekonstruoval zdevastované historické domy v pražské Rytířské ulici, aby zde vystavěl sluneční lázně, místo pro odpočinek a vnímání energie. Ok. Zprvu z toho nebyli nadšeni památkáři, nakonec ale kývli, jenže je tu další problém. Kde Koláčkova firma Maitrea vezme peníze na tak nákladný projekt, který měl být dle původního plánu hotov v roce 2019? Podnikatel vždy doufal a stále doufá, že mu finance poskytne stát - ten stát, který mu je zabavil. Koláček totiž ulité zlaťáky nebere jako špinavé peníze, ale dar české země. Ok podruhé.

Pralesní osvícení

Zda se zcela nereálná vize prostých lidí, chodících si do turistického centra Prahy napravovat čakry, bude naplňovat, či nikoliv, je ale aktuálně vcelku bezpředmětné. Koláček nemá potíže jen s Českem, ale i Švýcarskem, která je vůči hříchům jeho mládí výrazně přísnější a posílá ho na 52 měsíců do vězení. Nástup trestu Koláčka čeká někdy letos na podzim a vnitřně je s ním prý smířen, i když vinen se necítí a neví, jak ho žalář může napravit. Řekl to v rozhovoru pro Hlídacího psa.

Ještě, než se posadí za katr, odjel Koláček začátkem června za amazonskými šamany, aby tam v pralese podstoupil speciální rituál. Pravděpodobně tedy půjde o ayahuascový rituál, který se v posledních letech stává velmi populárním. Po vypití ayahuascy následuje mnohdy celou noc trvající, těžko popsatelný stav, který zahrnuje nejrůznější vize, často zvracení nebo jiné vylučování tělesných tekutin, jeho výsledkem je však určitá osvícenost, očista a smíření s vlastním já, nebo duší, chcete-li. Není to zážitek pro každého.

Koláček ale potřebuje vlastní nitro šůrovat opravdu důkladně. Všechny ty miliardy, co si nakradl, se samy nezametou.

A tady 15 iracionálcích strachů českého národa - včetně velké privatizace.

Podobné články

Doporučujeme

Další články