To ale není pravda. Jsou situace, kdy by se lhát mělo.
1. Když se vaše přítelkyně zeptá s nadějí v očích, jestli v těch kalhotách nemá moc veliký zadek.
2. Když potkáte na ulici bývalého spolužáka, který je úspěšný a děsně moc se mu daří a který se vás zeptá, jak se vám daří. Nemůžete mu přeci říct, že jste bez práce, bydlíte v pronajaté garsonce, chlastáte okenu a jediný váš přítel je jezevčík Arnošt, který není ani navíc váš.
3. Když vám manžel k výročí sám uvařil. Nikdy jste ho neviděla vařit a najednou takové překvápko. Nedá se to žrát, leptá vám to jazyk, ale ten chudák celý den otročil u plotny a má takový štěněčí výraz. Když se vás zeptá, jestli vám to chutnalo, tak mu prostě musíte lhát.
4. Po dvacetivteřinovém sexu, když se váš partner ptá, jaký byl.
5. Dítěti, které právě vezete autem na velikou pouť, ačkoliv ve skutečnosti jede k zubaři.
6. Dítěti, které se ptá, jak se rodí děti. Tyhle věci za vás potom vyřeší ve škole cizí člověk.
7. Oficiálně je povoleno lhát kdykoliv, kdy z této lži vytěžíte sex s o hodně hezčí osobou, než jste vy.
8. Lhát je rovněž v pořádku policejní hlídce, která vás zastavila na silnici pro nějaký ten přestupek.
9. Když vás somrák před nádražím požádá, jestli nemáte u sebe nějaké drobné, že potřebuje na vlak (na krabici vína). Zde mu můžete zalhat, že žádné peníze nemáte.
10. Když se vás manželka ptá, v kolik asi z té hospody dneska večer přijdete.
11. Jestli se vás přednášející těsně před svou přednáškou v naplněné hale zeptá, jak vypadá a jestli takhle může jít na pódium a přitom má rozepnutý poklopec a navíc mu z něj čouhá kus košile. Tady nemáte jinou možnost, než mu zalhat, protože přeci byste o tu prdel nepřipravili celý sál.
12. Když jste majitel médií a dáte se na politiku a lidé se vás ptají, zda nebudete ovlivňovat obsah svých médií pro váš politický prospěch. Přece nebudete debil a neřeknete: „Ano, budu ovlivňovat obsah svých médií“.
A tady máte 13 nevinných lží vašich rodičů, které budete používat i vy.