Homosexuální nekrofil na lovu
Dennis Andrew Nilsen se narodil 23. listopadu 1945 ve Skotsku Elizabeth Duthie Whyte, skotské matce, a norskému otci (vojákovi) Olavu Magnusovi Moksheimovi, který si později změnil příjmení na Nilsen. I když se rodiče tři roky po skončení druhé světové války rozvedli, Dennis si na své dětství velmi rád vzpomínal. Měl v paměti pravidelné pikniky a dlouhé procházky podél pobřeží.
Po smrti svého dědečka, kterého Dennis velmi miloval, se začal uzavírat čím dál více do sebe. K tomu všemu se ve svých 14 letech také začal uvědomovat, že se mu líbí muži. Avšak tuto část své osobnosti pečlivě skrýval před okolím, protože se obával reakcí společnosti. Brzy poté se přidal k vojenské mládežnické organizaci Army Cadet Force. V roce 1961 vstoupil do armády, kde sloužil jako kuchař. Tato možnost mu připadala mnohem lepší než setrvávat na venkově. Ve vojenských službách setrval dlouhých jedenáct let.
Po skončení své vojenské služby se přestěhoval do Londýna. Nejprve se na krátkou dobu připojil k policii, poté pracoval v soukromém sektoru v oblasti ochrany osob a majetku a nakonec začal pracovat pro úřad práce. Během této doby možná začal bojovat s temnými pudy k vraždění. O šest let později však tyto pudy vyšly najevo.
Dennis Nilsen zaměřoval své vražedné útoky na bezdomovce a muže s homosexuální orientací. Obvykle je oslovil na ulici, v baru nebo ve veřejné dopravě a následně je pozval k sobě domů na skleničku a možnost přenocování. Tímto způsobem mezi lety 1978 až 1983 přilákal do své pasti dvanáct mladíků a dalších sedm se pokusil zabít. Později přiznal celkem šestnáct vražd. Jeho postup byl vždy stejný. Oběť uškrtil, poté vykoupal a oblékl její mrtvolu. Těla ponechal v bytě klidně i několik týdnů, někdy i měsíce, a poté je pitval.
Některé části těl spálil venku, jiné spláchl do záchodu. Často také vařil části těl obětí. Když se záchod ucpal kvůli lidským ostatkům, zavolal instalatéra, který informoval majitele bytu. Po prozkoumání odpadu bylo jasné, že má toaletu ucpanou částmi lidských těl.
Kromě ucpaného záchodu měl Dennis Nilsen i další místa, kde skrýval důkazy svých zločinů. Ve své skříni měl uloženy dvě plastové tašky s lidskými ostatky. Navíc přiznal, že i v jeho starém bytě na Melrose Avenue by něco podobného mohlo být nalezeno. Přestože se přiznal ke 16 vraždám, bylo mu prokázáno jen šest případů a dva pokusy o vraždu. I tak byl odsouzen k doživotnímu vězení.
Dennis Nilsen zemřel 12. května 2018 ve věku 72 let kvůli plicní embolii a krvácení, které vzniklo po operaci břišní aorty.
Zdroje informací:
https://criminalminds.fandom.com/wiki/Dennis_Nilsen
https://www.biography.com/crime/dennis-nilsen
https://www.bbc.com/news/uk-england-london-50152862