fb pixel
Vyhledávání

Teorie velkého třesku na českém Netflixu nejspíš končí, co sledovat místo ní?

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Fanoušci Sheldona, Leonarda a Penny utrpí koncem tohoto roku dost pravděpodobně citelnou ztrátu. Milovaný i nenáviděný seriál Teorie velkého třesku s koncem roku zmizí z českého Netflixu. ... Hlavně, že dostaneme Bobule 3.

Jan Studnička
Jan Studnička 9.12.2020, 15:08

The Big Bang of streaming services

Začalo to jako docela dobrý nápad tyhle streamingové služby. Všechny filmy a seriály, které si jen dokážete představit a všechny ihned ve vašem počítači, telefonu nebo televizi jen za drobný měsíční poplatek. Sledovat věci legálně se stalo tak jednoduchým, že už ani nemělo smysl pirátit věci. Zkrátka přirozený progres, že?

Jenomže víte, jak to s korporacemi bývá, nikdy nám nedovolí radovat se dlouho. Jak chtěla každá společnost svou vlastní streamovací službu, začal se pomalu obsah mělnit, takže když chcete dneska sledovat všechno, o čem se mluví, musíte buď platit poměrně vysokou částku každý měsíc za X různých streamovacích služeb… případně zase začít krást obsah jako by vám bylo zase sedmnáct a byl rok 2008. A to ani nemluvíme o službách, které ani po řadě měsíců nedokázaly zpřístupnit svou službu v Česku.

Vážně, z Netflixu za poslední rok věci spíš mizí, než že by se tam objevovaly. Kdy jste naposledy na platformě našli něco, co jste doopravdy chtěli vidět? Poslední obětí tohoto trendu je The Big Bang Theory Chucka Lora, seriál, který přechází na HBO služby a Netflix tedy ztrácí pro Česko “vysílací” licenci. Pokud se Netflixu nepodaří do konce roku vyjednat nějaký super obchod, jakože nejspíš nepodaří, můžeme Sheldonovi zamávat.

“To je dobrý bod”

Samozřejmě se nabízí otázka, kolik a jestli vůbec to bude nějaké fanoušky mrzet. Oproti televizním divákům, ti interneroví si totiž kvalitou pořadu nejsou úplně jistí. Téměř od svého začátku totiž Big Bang čelí stálé kritice za to, že pracuje s vědci i stereotypy, ale reálně s nimi vůbec nic dělá. Je samozřejmě legitimní otázka: “Proč máte seriál o vědcích, když veškerý humor vychází jenom z toho, že mluví dlouze a složitě?” Kritici mají na jednu stranu pravdu, na tu druhou je však třeba si uvědomit, že Teorie velkého třesku je rodinný sitcom, ne experimentální comedy jako Futurama, která je mu často dávána za vzor.

A The Big Bang Theory na českém Netflixu byl ještě navíc silně kritizován za naprosto otřesné české titulky, které s nejvyšší pravděpodobností někdo prostě vytáhl z Google překladače, protože se nad nimi musel otřást i třeťák, který měl angličtinu ve škole sotva dva měsíce.

Kažopádně, ať už nad koncem seriálu jásáte nebo smutníte (nebo používáte VPNku a budete se dívat nadále), koukněte do naší galerie, máme tam pro vás pár sitcomových tipů, kterými můžete Sheldona s Leonardem nahradit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články